top of page

עודכן: 16 ביולי

10 סיבות למה אוכל טבעוני יכול להיות בריא לכלב שלכם


כהורי כלבים אתם רוצים את הטוב ביותר עבור כלבכם, ותזונה משחקת תפקיד חשוב ביותר בבריאותו וברווחה שלו.

בעוד מזון מסורתי לכלבים מבוסס לרוב על בשר ותוצרי לוואי של תעשיית הבשר, תזונה טבעונית יכולה להציע יתרונות רבים לכלבים. סיכמנו לכם עשר סיבות מדוע מזון טבעוני יכול להיות בריא לכלבכם, המשיכו לקרוא:


Dog running in field

1. עיכול משופר


כלבים רבים סובלים מבעיות עיכול שנובעות מהרעלים, השומן הרב, האנטיביוטיקה ולעיתים גם עודף החלבון שנמצאים במזון מבוסס בשר, בעיות אלו יכולות לכלול נפיחות, גזים, עצירות ושלשול. תזונה טבעונית לכלבים נקיה מחומרים אלו, והיא לרוב עשירה בסיבים תזונתיים מירקות, פירות ודגנים, שתומכים בעיכול סדיר.2. הפחתת אלרגיות


כלבים, כמו בני האדם, יכולים לפתח אלרגיות לחלבון מן החי, העיקריים ביניהם הם בקר, עוף ומוצרי חלב. זוהי למעשה האלרגיה הנפוצה ביותר למזון אצל כלבים. מעבר לתזונה טבעונית יכולה להקל ביותר על התסמינים השונים שכלב אלרגי חווה, כמו פריחות, בעיות עיכול, גירוד, אדמומיות, ואפילו בעיות במצב הרוח- דיכאון, רגישות יתר, או אגרסיביות.


3. עור ופרווה בריאים יותר


תזונה מן הצומח עשירה בחומצות אמינו חיוניות, וויטמינים, מינרלים ושומנים בריאים, ופעמים רבות ניתן לראות זאת על הפרווה של הכלבים שלנו! פרווה נעימה ומבריקה. ניתן אף להוסיף מעט שמן זית, שמן שומשום, או שמן קוקוס לא מזוכך לקערת האוכל, פינוק טעים ובריא.


כלב שחור עם פרווה מבריקה

4. אנרגיה מוגברת


בעלי כלבים רבים מדווחים כי לאחר מעבר לתזונה טבעונית ובריאה כלבם נהיה אנרגטי יותר. מזון צמחי עתיר תזונתית מספק אנרגיה לאורך היום אך עם פחות כבדות שמאפיינת תזונה בשרית.


5. שמירה על משקל תקין


עודף משקל נהיה בעיה נפוצה אצל כלבים רבים, ויכולה להוביל לבעיות בריאותיות שונות כמו סכרת, בעיות לב ובעיות פרקים. תזונה מן הצומח היא לרוב דלה יותר בשומן וקלוריות, ויכולה לסייע בשמירה על משקל תקין או הורדה במשקל במקרה הצורך.


6. לב בריא


 תזונה טבעונית שמכילה את כל הערכים התזונתיים הנדרשים (וביניהם חומצות השומן טאורין, מתיונין, קרניטין ואומגה 3) יכולה לסייע לבריאות הלב של כלבנו. מזון צמחי הוא דל בכולסטרול "רע" ובשומן רווי ולכן יכול לסייע במניעת מחלות לב ולתרום למערכת כלי דם ולב תקינה.


7. צמצום הסיכון לחלות בסרטן


אנטיאוקסידנטים הנמצאים בכמות גבוהה בפירות וירקות יכולים להפחית את הסיכון לסוגי סרטן מסויימים. אותם אנטיאוקסידנטים שלרוב נמצאים בשפע בתזונה טבעונית יכולים לספק לכלבנו הגנה על תאים מפני נזק ולתמוך במערכת החיסונית.


8. אריכות ימים


אכילת תזונה טבעונית מאוזנת יכולה לסייע לחיים ארוכים ובריאים יותר. מזונות עשירים ברכיבים תזונתיים מסייעים לבריאות כללית, ומפחיתים סכנה למחלות כרוניות.


9. השפעה סביבתית


בחירה בתזונה המבוססת על הצומח או אפילו הפחתה בתזונה מן החי היא גם בחירה בריאה יותר לסביבה בה אנו חיים. טביעת הרגל הסביבתית של תעשיית הבשר דרמטית בהשפעתה על בירוא יערות, זיהום מקורות מים ופליטות גזי חממה.10. בחירה אתית


הורי כלבים שכבר אוכלים תזונה מן הצומח ומתלבטים האם זה אפשרי לכלב שלהם, יכולים להיות שקטים אתית ובריאותית שעם תזונה טבעונית מאוזנת ומלאה הם יכולים לספק לכלבם את כל הנדרש.


אם אתם שוקלים להעביר את כלבכם לתזונה מן הצומח חשוב לעשות זאת בהדרגה ולוודא כי כל הרכיבים הנדרשים נמצאים במזון, ניתן כמובן לתת תוסף תזונה שמכיל את כל הרכיבים הנדרשים לכלב שלנו לשגשג ולחיות לשנים רבות!


לסיכום


תזונה טבעונית יכולה להציע יתרונות בריאותיים רבים עבור כלבכם, מעיכול משופר, פרווה נעימה יותר, להעלאת האנרגיה ומשקל בריא יותר. על ידיי בחירות מושכלות כיצד אנו מאכילים את הכלב שלנו נוכל לתרום לבריאות שלו לטווח רחוק, נוכל לתרום לרווחה שלנו ולסביבה טובה יותר.

.קראו במדריך שלנו מה חשוב לדעת בתזונה מהצומח לכלב.


12 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page